Сачувајмо планету Земљу и Друштво истраживача „Владимир Мандић-Манда“

У оквиру тематске недеље „Сачувајмо планету Земљу“ имали смо сарадњи са Друштвом Истраживача „Владимир Мандић-Манда“. На великом одмору у холу школе, нашим ученицима се представиле Теодора и њене две другарице (чланице друштва), испричале су укратко о њиховим активностима и областима којима се баве. Након тога, спремили су нам кратку причу о Дану планете Земље. Навели су какви су и колики проблеми у природи, како свако од нас може да учествује и да свој допринос очувању животне средине.
У току трећег часа ученици старијих разреда су са чланицама Друштва истраживача ,,Владимир Мандић-Манда" имали Дебату и квиз на тему заштите животне средине. Коментарисали су на различита еколошка питања и образлагали своје позитивне / негативне одговоре. Сви чланови тима ђака који су били најпажљивији и тиме најуспешнији у квизу, добили су вредне награде од наших гостију.