Дан изазова, школска 2017/2018. година

Наша школа се, и ове године, придружила обележавању међународне манифестације Дан спортског изазова која се одржава сваке године последње среде у мају. Циљ манифестације је да се свака особа бави најмање 15 минута одређеним спортско – рекреативним садржајем.
Наши ученици и наставници су обележавање Дана изазова започели заједничким вежбама загревања а затим су кроз гимнастику показали своју спретност и координацију. „Изазови“ су се наставили кроз турнире у стоном-тенису, одбојци, фудбалу и шаху.

Екскурзије ученика нижих разреда, школске 2017/2018. године

Екскурзија ученика нижих разреда реализовна је 21-ог маја на релацији Дивци – Добри Поток – манастир Троноша – Тршић – Бања Ковиљача – Дивци.
Ученици су на екскурзији имали прилику да се упознају са споменицима од културно-историјског значаја.
У Добром Потоку су поред малих дрвених музеја, имали прилику да виде ентеријер градских и сеоских кућа 19. и 20. века, најстарију цркву брвнару, сеоско домаћинство и две капеле – пећине.
У манастиру Тронша, ученици су се упознали са почецима Вуковог школовања као и чули битне информације о манстиру.
У Тршићи посећена је Вукова спомен-кућа и комплекс етно музеја.
У Бањи Ковиљачи посећен је парк и ученици су сазнали занчај бање и настанак имена бање.
Поред наведеног ученици су уживали у дружењу са вршњацима и учитељима а све наведено је улепшало и лепо време које је употпунило добре утиске са екскурзије, које су ученици исказали у анкетама након реализоване екскурзије.

Донација књига библиотеци, школска 2017/2018. година

У априлу, нашу школу је посетио бивши ђак наше школе Ђуричић Славољуб, стоматолог у пензији и то приликом школској библотеци донирао 52 књиге. Користимо и ову прилику да се захвалимо за донацију.

Тематска недеља "Сачувајмо планету Земљу"

Поводом Дана планете Земље у нашој школи је од 23. до 27. априла одржана тематска недеља на тему очувања животне средине. Кроз разноврсне наставне и ваннаставне активности ученици и нижих и виших разреда су учили и проширивали знања о значају очувања природе као и начинима за правилно опхођење према животној средини:
-акција „Лименку сачувај – околину чувај“;
-литерарни конкурс „Упореби поново – рециклирај“;
-радионица „Стара кутија – нова маска“;
-предавање кроз ПП презентацију од стране ученице осмог разреда Софије Ђуровић „Управљање отпадом“;
-анимирани филм „Мрави – управљање отпадом“;
-предавање од стране Завода за јавно здравље, Дома здравља и Црвеног крста на тему „Заштита животне средине“;
-тематски дан за ученике нижих разреда;
-радоница „Искористи чеп – направи цвет“ за ученике нижих разреда;
-израда паноа „Паметне поруке – шта смо научили“.

Страна 1 од 24